با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


راه های عجیب موفقیت

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۲۱ آذر ۱۳۹۵

بسیاری معتقدند موفقیت حاصل یک استراتژی خاص در کسب وکار و تحصیل نیست، بلکه سبک زندگی هر فرد میزان موفقیت او را در تمام جنبه های زندگی مشخص می کند. به طور معمول اشخاص عادی، تنها به نتایج عادی دست پیدا می کنند. مرور زندگی بسیاری از غول های کسبوکار، نشان می دهد که افکار و عقاید این افراد در باور عموم، عجیب و غیرمعمول تلقی می شود.

۱٫ اول تفریح بعد کار
آدم همیشه در دقیقة ۹۰ متوجه می شود که زندگی خیلی کوتاه است و به اندازۀ کافی از آن لذت نبرده است. من مؤسس یک شرکت بسیار موفق معاملات املاکم که کارکنانش سرشار از شادابی و خلاقیت اند. دوست و دشمن معترفاند که آن جا، شادترین شرکت شهر است و آرزوی بسیاری این است که بتوانند برای آن کار کنند. وقتی داشتم شرکت را به مبلغ ۶۶ میلیون دلار واگذار می کردم، با تعجب متوجه شدم تمام هزینه ای که برای ایجاد فضای مفرح در شرکت انجام داده ام، تنها ۴ صدم درصد از هزینه های جاری شرکت بوده است و میدانم که به ازای هر دلاری که در این راه صرف کرده ام، ۱۰ برابر عاید شرکت شده است.
«مخزن کوسه» اثر باربارا کورکوران

۲٫ وسواسی باشید
شما باید وسواسی باشید. شما باید همیشه غرق در کارتان باشید، چنان که مفهوم زمان را فراموش کنید. افراد بزرگی که می شناسید، همگی دارای این وسواساند.آنان به آبوآتش نمیزنند، بلکه خودشان را در آبوآتش غرق می کنند.
«متوسط هستید چون وسواس ندارید» اثر گرانت کاردون از عنوان های پرفروش فهرست نیویورک تایمز

۳٫ روزانه پنج بار اهداف خود را یادداشت کنید
من اعتقاد دارم که برای شکل دادن به سیستم فکری و باورهایم باید روزی پنج بار آنها را یادآوری کنم. برای این کار، برنامة یادآورِ تلفن همراهم را تنظیم کردهام تا حتی یک روز هم این کار را فراموش نکنم. نوشتن مکرر اهداف به من کمک می کند که بتوانم به ذهن و افکارم سامان دهم تا به طور مستمر روی اهداف و رؤیاهایم متمرکز باشند. من با نوشتن روزانه، ذهنم را وادار به حذف صداها و افکار مزاحمی می کنم که باعث حواس پرتیام می شوند. کافی است یک هفته این کار را امتحان کنید تا به چشم خودتان نتیجة اعجاب آور این تکنیک را مشاهده کنید.
به نقل از کام میرزا معروف به مرد ۵۰۰ میلیون دلاری، رئیس هیئت مدیرة نمایشگاه سالانۀ بدنسازی دبی

۴٫ دورتان را از خرده ریزها خالی کنید تا بتوانید روی موارد مهم تمرکز یابید
من یکشنبه ها صبح زود از خواب بیدار میشوم؛ فقط به عشق اینکه دفتر کار و خودروام را تمیز کنم. در تمیز و مرتب کردن جادویی نهفته است. در ….برچسب‌ها : ,

نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان