با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


گام هایی که باید تا پیش از۴۰ سالگی بردارید

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۲ آذر ۱۳۹۴

با افزایش سن مسئولی تهای مالی و پولی نیز بیشتر می شود. در دهه چهارم زندگی، بسیاری افراد اقدام به خرید خانه و اخذ وام مسکن می کنند، از اعضای نیازمند خانواده پشتیبانی می نمایند و یا بیمه های بازنشستگی را مورد توجه قرار می دهند. مدیریت این رویکرد جدید و وظایف ناشی از آن می تواند دشوار باشد. اگر شما نیز در این سنین قرار دارید، موارد زیر را به دقت مطالعه کنید. این نکات به شما کمک خواهند کرد تا گام های ضروری و اصلی مورد نیاز در این دوران از زندگی خود را با سهولت بیشتری بردارید.

صندوقی را برای موارد اضطراری در نظر بگیرید
ایجاد چنین صندوقی می تواند در مواقع ضروری به یاری شما بیاید. در این محل شما مقادیری را به صورت منظم پس انداز می کنید تا در شرایط دشوار، نیازی به اخذ وام و ایجاد بدهی برای خانواده نداشته باشید. این گونه صندوق ها باید با توجه به نیازهای احتمالی در آینده و شرایط موجود طراحی و مبلغ مورد نظر برای پس انداز نیز با توجه به همین عوامل در نظر گرفته شود.
بیمه را جدیتر بگیرید
امروزه انواع و اقسام خدمات بیمه ای، از سلامتی گرفته تا حوادث، توسط شرکت های بیمه ای مختلف ارائه می شود. با افزایش سن، خطرات مرتبط با زندگی نیز افزایش می یابد، در عین حال افزایش تعداد اعضای خانواده استفاده از بیمه را اهمیت بیشتری می بخشد. از اینرو باید خرید بیمه هایی متناسب با نیازهای خود را جدیتر بگیرید. در هر زمینه که احساس نیاز به بیمه می کنید، به سرعت وارد عمل شده و اطمینان و امنیت را برقرار سازید.

برای بازنشستگی برنامه ریزی کنید
با فرا رسیدن چهل سالگی، رفته رفته به دوران بازنشستگی خود نزدیک تر می شود. این به معنای لزوم توجه بیشتر به شرایط مالی در این مقطع از زندگی است. اگر بیمه بازنشستگی ندارید، در اولین فرصت نسبت به خرید آن اقدام کنید. به علاوه پس انداز و سرمایه گذاری را نیز برای زندگی مالی موفق در این دوران فراموش نکنید. در غیر این صورت پس از پایان مقطع کاری خود و فرارسیدن بازنشستگی با دشواری های جدی مواجه خواهید شد.
با مشاوران مالی گفتگو کنید
برخی افراد ترجیح می دهند مسائل مالی و پولی را به تنهایی مدیریت کنند، اما انجام این کار با افزایش سن دشوارتر می شود. در سن چهل سالگی مسائل گوناگونی ظهور می یابند که توجه به تمامی آنها و برنامه ریزی دقیق برای انجام اقدامات ضروری آسان نیست. به همین دلیل یاری گرفتن از مشاوران مالی، ضمن آنکه …برچسب‌ها : , ,

نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان