با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


گاهی برای پس انداز کردن باید خرج کنید

زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۲۵ اسفند ۱۳۹۴

صرفه جویی یکی از رموز موفقیت است و می تواند با حفاظت از منابع مالی، پسانداز و سرمایه گذاری را ممکن کند. اما گاهی اوقات صرفه جویی نه با کنترل هزینه بلکه از طریق خرج کردن پول امکان پذیر میشود! به این معنا که شما در ابتدا مقادیر بیشتری از پول را صرف می کنید تا در ادامه ناچار نباشید پول بیشتری را صرف جبران مشکلات ناشی از خرید ارزان کنید. نمونه های زیر ازجمله مواردی هستند که هزینه بیشتر موجب صرفه جویی میشود:

نگهداری و تعمیر خانه مسکونی
محل سکونت شما علاوه بر هزینه های خرید و اجاره به نگهداری دائمی نیاز دارد. این گونه تعمیرات که به صورت دورهای ضرورت مییابند، ممکن است بسیار گران باشند. اما اگر در زمان نیاز، پول کافی را صرف تعمیر و نگهداری نکنید، در آینده ناچار خواهید بود مقادیر بیشتری را برای جبران خرابی ها هزینه کنید. سعی کنید بخش های مختلف خانه را براساس زمانبندی مشخص بازبینی کنید. لوله کشی را به دقت بررسی کنید و خرابی های کوچک را در همان ابتدای کار برطرف نمایید. اگر سقف خانه با مشکلاتی مواجه است، پیش از آنکه مسأله جدی بهوجود آید، نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. همین کار را در خصوص سایر بخش های منزل خود انجام دهید.

نگهداری و تعمیر خودروبه مانند خانه مسکونی، خودروی شما نیز نیازمند بازبینی مرتب و تعمیرات دورهای است. باید موتور خودرو را مرتباً بررسی کنید، نسبت به تعویض روغن در زمان مناسب اقدام نمایید، چرخها را برای مشکلات احتمالی بررسی کنید و هر ایراد کوچکی را در همان ابتدا برطرف نمایید. با این کار……نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان