با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


گردشگران چه مناطقی را می‌پسندند؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۱۳ بهمن ۱۳۹۷
گردشگری

مهمترین فصل سال برای رونق گردشگری همواره فصل تابستان است که یکی از عمده دلایل آن تعطیلی مراکز آموزشی و همینطور پایدارتر بودن وضعیت آب و هوا در اغلب مناطق است. با به پایان رسیدن فصل تابستان و فرارسیدن فصل پاییز و بازگشایی مدارس و دانشگاه ها آمار سفرهای تفریحی طبیعتا پایین می آید البته که فصل پاییز شهر به گونه ای دگرگون می کند که سرزمین ها و شهرهای بسیاری زیبایی منحصر به فردی را از این فصل شاهدیم.

با تمام این حرف‌ها کشورها و شهرهایی هستند که به دلایل مختلف همواره علاقه‌مندان و مسافران خود را حفظ می کند.

 ۱ . سفر داخلی

با وجود اینکه از ماه مهر تغییرات آب و هوایی و سرد شدن هوا تاثیرات بسزایی در کمتر شدن حجم تورهای مسافرتی دارد، اما در این میان شهر مشهد که در همین تابستان گذشته هم از رونق خوبی برخوردار بوده، نشان داده که همواره گردشگران و مسافران منحصر به خود را دارد و در مقام مقایسه بیشترین آمار سفر و گردشگری را نسبت به بسیاری از شهرهای دیگر ایران دارد. طبق آمار به دست آمده از تورهای مسافرتی، جهت اقامت در یک هتل ۳ ستاره در خود شهر مشهد به همراه صبحانه، نهار و شام برای مدت زمان دو شب و سه روز برای هر نفر می توان حدود قیمتی را از ۲۵۰,۰۰۰ تومان در نظر گرفت، چراکه این حدود قیمتی مربوط به حداقل هزینه برای سفر و اقامت به مشهد می باشد و به خصوص نرخ سفر به مشهد و اقامت در این شهر پرجاذبه و تاریخی در روزهای آخر هفته و تعطیلات رسمی کمی گران تر از روزهای دیگر هفته است.

۲ . سفر خارجی

همانطور که گفته شد فارغ از فصل مدارس و مراکز آموزشی، همواره مهمترین عامل تغییرات قیمتی و کمیت استقبال از تورهای مسافرتی تغییرات جوی است. در فصل های پاییز و زمستان به طور کلی با سرد شدن و از رونق افتادن سواحل کشور خودمان، سواحل جنوب شرق آسیا رونقی دوباره می گیرند؛ از جمله کشورهایی که در این زمره قرار می گیرند می توان مالزی و تایلند را مثال زد. که در مقام مقایسه میان این دو کشور برای مسافران ایرانی تایلند رونق بیشتری دارد. تایلند فارغ از جاذبه های گردشگری مخصوص به فرهنگ خود بازارهای جذابی برای مسافران و گردشگران ایرانی دارد. هزینه اقامت در این کشور به مدت هفت شب و هشت روز در یک هتل ۳ ستاره به همراه صبحانه از نرخ حدودی ۲ میلیون تومان آغاز می شود.برچسب‌ها :

نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان