با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


گشتی در بازارها

زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۲۲ مهر ۱۳۹۳
گشتی در بازارها (ماهنامه معیشت)

 

پیشرفت روزانه تکنولوژی به قدری سریع است که برنامه‌های مالی و اقتصادی از روی کامپیوترهای شخصی به روی نوت بوک‌ها و موبایل‌ها کوچ کرده‌اند و شما می‌توانید با استفاده از آنها مدیریت مالی جیب خود را انجام دهید.

با گسترش تکنولوژی‌های روز و سرعت گرفتن استفاده از شبکه‌های اجتماعی وابسته به تلفن‌های همراه، استفاده از تبلت‌هایی که دارای قابلیت مکالمه نیز هستند به شدت افزایش یافته است. این تبلت‌های دارای قابلیت مکالمه می‌توانند در مواقعی که نیاز به تماس گرفتن پیدا کردید و تلفنی در اطرافتان نبود، نیاز شما را به راحتی برطرف کنند.

سرمایه که منشاء افزایش و رشد ارزش از طریق مبادرت به فعالیت اقتصادی است در یک نگاه کلی در بخش‌های مختلفی چون بنگاه‌های اقتصادی، مردم ومشاغل، دولت، بانک‌ها، بیمه‌ها و… قرار دارد.

برای شکل‌دهی مناسب و دستیابی به سود، برقراری حاکمیت بازارهای اقتصادی ضرورت دارد که دراین میان بازارهای کالا و خدمات، پول و ارز و بازار سرمایه سه بازار مهم در اقتصاد هر کشور محسوب می‌شود در حالی که دو بازار کالاو خدمات و پول و ارز ممکن است خواسته و ناخواسته تورم ایجاد کنند اما بازار سرمایه نقش مهمی در کاهش تورم و مهار آن دارد چرا که در بازار سرمایه تنها شرکت‌هایی با ماهیت “سهامی عام” حضور دارند و این شرکت‌ها می‌تواند با جذب نقدینگی و سرمایه‌های راکد مردم به تولید و فروش محصولات مختلف مبادرت ورزند.نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان