با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


۱۰ نکته برای انتخاب یک کسب‌ و کار خانگی

زمان مطالعه: 4 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۱۳ بهمن ۱۳۹۷
کسب‌ و کار خانگی

شما تصمیم گرفته‌اید یک کسب‌وکار شخصی داشته باشید. شاید شما بخواهید از نظر مالی مستقل شوید و یا رئیس خودتان باشید و یا هر زمانی که خواستید کار کنید. اما آیا شما می‌دانید برای شروع یک فعالیت تجاری از کجا باید شروع کرد؟

شما تصمیم گرفتید و می‌خواهید یک تجارت شخصی به هر دلیل شخصی داشته باشید. شاید شما بخواهید از نظر مالی مستقل شوید و یا رئیس خودتان باشید و یا هر زمانی که خواستید کار کنید.

اما آیا شما می‌دانید برای شروع یک فعالیت تجاری از کجا باید شروع کرد؟ انتخاب نوع درست فعالیت تجاری برای هر کارآفرین تازه‌کاری یک فرآیند سخت است. بسیاری از رؤیاهای شکل‌گرفته در آغاز یک فعالیت تجاری متأسفانه عمدتاً به صورت یخ‌زده باقی می‌مانند برای اینکه کارآفرین نمی‌داند چه چیزهایی باید یاد بگیرد.

ایده‌های خوب به‌نظر می‌رسد فراوان باشد. روزنامه‌هایی که پر از داستان‌هایی است راجع به نوجوانانی که به مراحل بالایی از نظر مالی رسیدند تنها و به سادگی با درک مفهوم درست تجارت. متأسفانه نمونه فعالیت اقتصادی مشابه آنها نیز به‌طور کامل گیر ما نمی‌افتد.

در عوض انتخاب اولین فعالیتی که به ذهنتان می‌رسد وقت بیشتری را صرف کشف فرصت‌های دیگر قرار دهید ایده‌ها و نظرات سایر فعالیت‌های تجاری را نیز مورد بررسی قرار دهید. کتاب‌هایی را مطالعه کنید که نظراتی برای شما در مورد فعالیت‌های تجاری خانگی و یا فعالیت‌های کوچک فراهم کند. همچنین مجله‌ها و مقاله‌های اقتصادی را در مورد چیزهای باب و مد روز و تقاضاهای دادوستد در بازار بخوانید برای رشد قابل ملاحظه در اینترنت باید اطلاعات شما تقریباً در تمام وجودتان رخنه کند.

  1. کشف کردن این مطلب که کدام نوع فعالیت اقتصادی گیرایی و جذابیت بیشتری برای شما دارد. اهداف، علایق، خواسته‌ها و ظرفیت‌های خود را تعیین کنید شما می‌توانید شیفتگی و علایق خود را به سمتی مناسب سوق دهید حتی مثلاً با ساختن نوعی کوچک از کفش‌های مینیاتوری و یا مهارت و خیرگی خود را در طراحی گرافیکی به‌عنوان یک کارآفرین تازه‌کار، به کار ببندید اغلب کارآفرینان موفق دارای احساسات پرشوری در مورد فعالیتی که انجام می‌دهند هستند. شما نمی‌توانید درباره فعالیتی که دوست ندارید دارای شور و احساس باشید.

  1. فعالیت‌هایی را انتخاب کنید که به خوبی از تفکر سوددهی و منفعت بتواند شما را شخصا راضی کند شما زمانی که در حالت هیجان از انجام یک کار سرگرمی مانند و یا هنری قرار گرفتید آن را بالقوه به‌عنوان یک فعالیت اقتصادی در نظر بگیرید آیا تا به‌حال فکر کردید تقاضایی برای آن وجود داشته باشد؟ آیا درآمدتان دوباره برمی‌گردد؟ چطور یک بازار دادوستد اشباع می‌شود؟ آیا شما دارای سیاست‌های اقتصادی هستید؟ پس یک فعالیت اقتصادی را زمانی شروع کنید که فکر می‌کنید از لحاظ سودهی دارای یک نیروی بالقوه محکم هستید.

  1. شما به یک مشاور جهت برآورد میزان موفقیت فعالیت‌تان نیز احتیاج پیدا خواهید کرد همچنین موشکافی دادوستد و هدایت زمان تساوی دخل و خرج با برآورد هزینه‌های مالی اولیه و همچنین سود سهامی که عایدتان می‌شود از وظایف اولیه و نیاز شما محسوب می‌شود.

  1. طرحی پیاده کنید که محدوده و فضای خانگی شما را از نظر اشغالی مناسب فعالیت شما باشد. به خاطر داشته باشید شما فعالیتی را در خانه آغاز کردید که هزینه های خودتان را سرشکن کنید از هر گوشه کنار برای انجام فعالیت‌تان استفاد کنید. به گزارش در یک، اگر شما می‌خواهید یک فعالیت آشپزی و تهیه کیک داشته باشید نیاز به آشپزخانه بزرگ دارید و یا اگر می‌خواهید باشگاه بدنسازی داشته باشید شما به یک آپارتمان بی صدا نیاز دارد.

  1. مطمئن باشید فعالیت‌تان دارای ضریب ایمنی بالایی باشد به ویژه اگر فرزند کوچک در خانه دارید این مورد بسیار ضروری و ویژه است برای فعالیت‌هایی که شما با مواد شیمیایی و یا سایر موارد مضر سروکار دارید. به‌عنوان مثال موادی را که برای تمیز کردن فرش و پارچه‌های مبلی استفاده می‌کنید حتماً انباری پشت حیاط خانه‌تان دور از دسترس فرزندتان نگهداری کنید.

  1. نوع پوشش بیمه‌ای را که برای فعالیت تجاری مورد نیاز است را با عامل شرکت بیمه بررسی کنید این بسیار خوب است تا خطر سرمایه‌گذاری روی فعالیت‌تان و جلوگیری از آن را تعیین کنید طبقه‌بندی بیمه‌های تحت پوشش شامل بیمه سرمایه، ضمانت، مسؤولیت، سلامت، غرام، کارگران و بیمه عمر است.

  1. از طبقه‌بندی و نوع قوانین موجود حقوقی در محدوده خود مطمئن شوید.

با شهرداری و یا سازمان برنامه‌ریزی ملاقاتی داشته باشید و آگاه شوید که آیا آنها از انتخاب منطقه‌ای خاص جهت فعالیت تان جلوگیری نخواهند کرد به دقت قوانین دولتی کار و نظرات و انواع فعالیتهای تجاری که با اجازه فعالیت در مناطق مختلف را دارند را یادداشت کنید.

هیچ‌گاه شما نمی‌خواهید بعد از آنکه خیلی هزینه صرف دکور و تجهیزات فعالیت خود کردید که از شهرداری بیایند و از شما درباره نوع فعالیتی که غیر قانونی است سؤالاتی بکنند.

  1. فعالیتی را انتخاب کنید که از نظر سازماندهی و شخصیت‌سازی کاملاً مطابق شئونات خانوادگی شما باشد. شما فعالیت را باید انتخاب کنید که از نظر زمان‌بندی کاملاً مناسب خانواده‌تان باشد اگر شما یک کودک تازه متولد شده در خانه دارید و همسرتان تمام وقتش را صرف نگهداری از آن می‌کند باید فعالیتی را که به مراقبت کودک مربوط باشد انتخاب کنید.

  1. اعضای خانواده‌تان را نیز درگیر فعالیت‌تان کنید و یک محیط شاد برای رسیدن موفقیت با یکدیگر ایجاد کنید هر کار در خانه انجام شود رؤیاهای الحاق اداره و خانه را به حقیقت می‌پیوندد. هر مقام منصبی در خانه در تلاش باری رسیدن به سعادت با هم هماهنگی خواهند داشت. این همواره ساده نیست ولی شما می‌توانید خانواده‌تان را درگیر فعالیتتان کنید در تابستان می‌توانید از کوچکترها در بسته‌بندی محصولات کمک بگیرید. و یا پسران نوجوان بخواهید در طراحی وب‌سایت به شما کمک کنند اما مهمترین چیز برای شما لذت بردن اعضای خانواده از انجام کار باید باشدبرچسب‌ها :

نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان