با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


۱۹ روش موثر برای افزایش درآمد

زمان مطالعه: 5 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۱۳ دی ۱۳۹۵
افزایش درآمد

به صورت طبیعی تمام افراد به دنبال افزایش درآمد و کاستن از هزینه ها هستند. بسیاری از روشهای پیشنهادی برای بهبود شرایط مالی و افزایش کیفیت بودجه بندی به کاستن از هزینه ها و روشهای مختلف انجام این کار توجه ویژه ای نشان می دهند. با این حال نباید از سوی دیگر این معادله، یعنی افزایش درآمد نیز غافل بود. روشهای ارتقای سطح درآمد و افزایش ورودی مالی بودجه نیز اهمیتی مشابه با کنترل هزینه ها دارند، ضمن آنکه از جهاتی مهمتر هستند. هر چه شما درآمد بیشتری داشته باشید، توانانیی هزینه کردن مبالغ بیشتری را نیز خواهید داشت. این امر آشکارا به معنای برخورداری بیشتر از لذتها، تفریحات و دارایی ها خواهد بود. در حالی که با کاستن از هزینه ها، هر چقدر هم تلاش کنید، باز نمیتوانید از سطح معینی بیشتر خرج کنید و از زندگی لذت محدودی خواهید برد.

پس اگر به اهمیت افزایش درآمد آگاهی دارید، باید پیوسته به دنبال راهکارهایی برای تحقق این هدف باشید. راهکارهایی که با کاربرد آنها درآمد و امکانات مالی شما بیشتر شود و از فرصت های زندگی بهره بیشتری ببرید. در طول تاریخ روشهای متعدد و گوناگونی برای دستیابی به درآمد بالاتر توسط فعالان اقتصادی یافته شده است که هر یک از آنها مناسب موقعیتها و افراد خاصی هستند. بدون شک اگر پیرامون خود را جستجو کنید، فرصتهای بسیاری در برابر شما قرار دارند که میتواند با کمک آنها درآمد خود را افزایش دهید. پیشنهادات زیر صرفا نمونه هایی از این فرصتها را مطرح می سازد که میتوانید به عنوان الگویی کلی در مسیر فعالیت اقتصادی خود از آنها بهره بگیرید.

 

افزایش درآمد با روش هایی کاربردی

۱٫ تغییر شغل

این روش بهترین و اصلی ترین راه برای افزایش درآمد است. اگر از درآمد فعلی خود راضی نیستید، جستجوی کار را آغاز کنید و موقعیت های بهتری را با درآمد بیشتر پیدا کنید. البته یافتن چنین موقعیت هایی به معنای تغییر حتمی شغل نیست. میتوانید از موقعیت جدید خود به عنوان ابزاری برای ارتقای درآمد در شغل فعلی استفاده کنید. به مدیران خود بگویید که کار بهتری با درآمد بالاتر یافته اید و در فرآیند گفتگو آنها را نسبت به افزایش حقوق خودتان مجاب کنید. اگر شرکت فعلی شما قادر به تامین حقوق بالاتری نبود، می توانید به پیشنهاد جدید خود به صورت جدی فکر کنید و تغییر را به مرحله اجرا درآورید.

۲٫ درخواست افزایش حقوق

با آنکه تغییر شغل همراه گزینه در دسترسی است، به سبب هزینه های آشکار و پنهانی که از این کار متوجه فرد میشود، بهتر است بر افزایش حقوق در پست فعلی خود متمرکز شوید. بسیاری از ما به دلایل اخلاقی و یا روحیات خاصی که داریم، تمایلی به درخواست حقوق بالاتر نداریم. این روش کاملا درست است. میتوانید به صورت منطقی با مدیر خود گفتگو کنید و با اشاره به خدمات و قابلیت های خود، دستمزد بیشتری را طلب نمایید.

۳٫ کار آزاد

کار کردن به صورت قراردادی (که در انگلیسی فریلنس خوانده میشود) گزینه دیگری برای افزایش درآمد است. این گونه فعالیتها به سبب تمرکز بر ویژگیها و استعدادهای حرفهای شما امکانات مالی جدیدی را در اختیارتان قرار میدهد. میتوانید این کار را در کنار شغل ثابت خود به عهده بگیرید و یا حتی آن را به عنوان شغل خود انتخاب کنید. برای موفقیت در این مسیر همکاران سابق و آشنایان حرفه ای خود را فهرست کنید و در خصوص برنامه خود با آنها گفتگو نمایید. به علاوه حتما در فضاهای مجازی حضور موثر و آگاهی بخش داشته باشید. میتوانید در وبسایت هایی مانند لینکدین عضو شوید و رزومه خود را برای مشاهده در اختیار همگان قرار دهید.

۴٫ بلاگنویسی

اگر تخصص ویژه ای دارید، میتوانید وبسایت یا وبلاگی راه اندازی کنید و تجارب و تخصص خود را در اختیار دیگران قرار دهید. با این کار علاوه بر امکان کسب درآمد مستقیم، میتوانید پیشنهاداتی را نیز برای کار پروژهای دریافت کنید و درآمد خود را بیشتر کنید.

۵٫ آموزش

از دیگر روشهای موثر برای کسب درآمد آموختن دانش خود به دیگران است. هر یک از ما در زمینه ای خاص تخصص داریم و میتوانیم این تخصص خود را در برابر پول به دیگران آموزش دهیم. برای این کار میتوانید به صورت مستقیم، از طریق فضاهای مجازی، عمل کنید یا آنکه به عضویت مراکز آموزشی درآیید و تجارب و دانش خود را به دیگران عرضه کنید. این فرآیند میتواند مقاطع گوناگون سنی و آموزشی، از سطح دبیرستان گرفته تا مهارتهای تخصصی را در بر داشته باشد.

۶٫ راه اندازی دوره های آنلاین

یکی از روشهایی که در مسیر آموزش مورد توجه قرار دارد، ایجاد دوره های آموزش مجازی است. امروزه امکانات بسیاری برای ارائه این گونه خدمات وجود دارد که میتوانید با استفاده از این امکانات توانایی های تخصصی خود را به دیگران بیاموزید.

۷٫ کار موقت

بسیاری از مراکز و شرکتها به کارکنان موقتی نیاز دارند تا با کمک آنها پروژه های خود را به انجام رسانند. میتوانید از این گونه فرصتها نیز برای کسب درآمد استفاده نمایید.

۸٫ کاردستی

اگر مهارتهای هنری خاصی دارید، میتوانید لباس بدوزید یا اشیای تزئینی تولید کنید، حتما از این توانایی برای کسب درآمد بهره ببرید. ممکن است در این مسیر کار شما رفته رفته توسعه یابد و به درآمد قابل توجهی دست پیدا کنید.

۹٫ تورهای گردش شهری

اگر توانایی معرفی مکانهای جالب توجه در شهر خود را دارید و میتوانید راهنمای گروهی از افراد باشید، تور کوچکی به راه بیندازید و افراد را برای گردش به مکانهای زیبای اطراف شهر ببرید. البته این کار در اغلب موارد به اخذ مجوزهای خاصی نیاز دارد

۱۰٫ آشپزی

اگر توانایی خوبی در آشپزی دارید، میتوانید به صورت مقطعی به این کار بپردازید و وعده های غذایی دلپذیری را در اختیار دیگران قرار دهید. این کار میتواند در ادامه توسعه یافته و حتی به کار اصلی شما بدل شود.

۱۱٫ حمل مسافر

اگر خودروی شخصی در اختیار دارید و از مهارت رانندگی نیز بهره مندید، میتوانید برای کسب درآمد بیشتر به جابجایی مسافر بپردازید. این کار به صورت حضور در خطوط خیابانی و یا آژانسهای مسافرتی امکانپذیر است. البته اگر این راهکار را انتخاب کردید، حتما تدابیر ایمنی را در تمام زمینه ها مدنظر داشته باشید.

۱۲٫ نگهداری از کودکان یا سالمندان

این کار البته با دشواری هایی همراه است و شاید برای تمامی روحیات مناسب نباشد. اما اگر توانایی انجام این کار را در خود می بینید تردید نکنید. علاوه بر درآمد در ثواب یک کار نیک نیز مشارکت خواهید داشت.

۱۳٫ نظافت

میتوانید در اوقات فراغت به عنوان نظافتچی، باغبان یا مشاغل مشابه مشغول به کار شوید. شاید این کار در نگاه نخست اندکی نامناسب به نظر برسد اما با درآمد حاصل از آن میتوانید دیگر زمینه های زندگی خود را تقویت کنید.

۱۴٫ نوازندگی

اگر توانایی نواختن سازی خاص را دارید، میتوانید از این ویژگی خود استفاده کنید و در کنار کسب درآمد، لذت حضور در جمع افراد و ارائه اثر خود را به دست آورید.

۱۵٫ عکاسی

با یک دوربین مناسب و اطلاعات اولیه عکاسی میتوانید به صورت پروژهای به عکاسی از مهمانی ها، مراسم و حتی افراد بپردازید. توانایی خود را در فضاهای مجازی ارائه کنید، یقینا مشتریانی خواهید یافت.

۱۶٫ اتاق اجاره دهید

اگر در شهرهای توریستی سکونت دارید که در فصولی خاص مورد استقبال مسافران قرار میگیرد، این امکان را خواهید داشت که بخشی از خانه خود را در اختیار دیگران قرار داده و از این طریق کسب درآمد کنید. البته برای این کار باید مسائل امنیتی را در نظر بگیرید.

۱۷٫ نویسنده وبسایت

بسیاری از سایتهای، به ویژه در حوزه نرم افزارهای کامپیوتری به افرادی نیاز دارند که محصولات جدید را مورد بررسی قرار داده و در مورد آنها بنویسند. این فرصتی مناسب برای شما است که درآمد خود را بیشتر کنید.

۱۸٫ فروش آثار هنری

اگر عکاس یا نقاش هستید، می توانید آثار خود را به صورت مجازی به دیگران ارائه کنید و از این طریق درآمد کسب نمایید. این کار علاوه بر درآمد بیشتر لذت دیده شدن را نیز به شما خواهد بخشید.

۱۹٫ فروش اشیاء بلااستفاده

البته این روش به صورت دائمی به کمک شما نمی آید، اما اگر به میزانی از پول نیاز دارید، میتوانید برخی از اقلام بدون مصرف خود را به فروش برسانید و میزانی از پول را برای انجام برنامه های آتی به دست آوریدشماره ماهنامه :

نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان