با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


۲۰ کلید اصلی برای سرمایه گذاری هوشمندانه

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۲ آذر ۱۳۹۴

ممکن است شما نیز به مانند بسیاری از سرمایه گذاران، میان ریسک و بازگشت سرمایه مردد مانده و از تصمیم گیری مطلوب بازمانده باشید. این مسأله از آنجا ناشی می شود که شما از یک سو به دنبال حداکثر کردن سود و افزایش نرخ بازگشت سرمایه خود هستید تا بتوانید بازنشستگی آرامی را سپری کنید، هزینه تحصیل فرزندان را تأمین نمایید یا تجارتی تازه را آغاز کنید و به دیگر اهداف زندگی خود جامع عمل بپوشانید. اما در عین حال، ممکن است از بازار سرمایه در هراس باشید و زیان مالی شما را نگران کند. ممکن است در دوره های پیشین زندگی تجارب ناخوشایندی از سرمایه گذاری های داشته باشید، از افت ناگهانی بازار زیان دیده باشید و از این رو در خصوص میزان ریسک پذیری خود تردید کنید. به علاوه پیچیدگی های بازار سرمایه نیز گاهی اوقات گیج کننده هستند و ممکن است برخی افراد را از ورود به این عرصه منصرف کنند.
این گونه مسائل از موانع عمده ورود به بازار سرمایه و عملکرد مناسب و سودآور در آن است. بسیاری مواقع، ترس از شکست و زیان اساساً فرد را از اقدام مؤثر باز می دارد و به این ترتیب مانع موفقیت او می شود. به علاوه این دشواری ها به یک بازار خاص اختصاص ندارند و هر یک از ابزارهای سرمایه ای به نوبه خود ریسک هایی را به افراد تحمیل می کنند. از این رو اتخاذ استراتژی مناسب و آگاهانه رکن اصلی سرمایه گذاری محسوب می شود.
برای غلبه بر مشکلات بالا و خروج از وضعیت سرگردانی، پیشنهاداتی که در ادامه ارائه می شوند، بسیار مفید خواهند بود. در قالب این توصیه ها، ۲۰ کلید اصلی برای ورود موفق به بازار سرمایه و غلبه بر دشواری های پیش رو در این عرصه به شما ارائه شده است. با تکیه بر این موارد می توانید افت و خیز بازار را شناسایی نموده و در مواقع بحرانی دچار آشفتگی نشوید. این اصول مدیریت بهینه سرمایه را برای شما امکان پذیر می سازد و از این طریق قادر خواهید بود با کسب سود مناسب به اهداف خود و خانواده تان تحقق بخشید.

۱٫ تفـــاوت میـــان پس انــداز و سرمایه گذاری را درک کنید
پس انداز در اغلب موارد برای اهداف کوچک و کوتاه مدت به کار گرفته می شود. به طور مثال برای سفر بعدی خانوادگی، خرید خودرویی جدید و یا صندوق اضطراری می توانید از پس انداز استفاده کنید. نگاه داشتن مقادیری از پول نقد، حساب های بانکی و یا بازارهای کوتاه مدت از انواع پس انداز هستند که در آنها یا اساساً ریسکی را متحمل نمی شوید و یا میزان ریسک بسیار اندک است.
در مقابل، سرمایه گذاری برای تحقق اهداف بزرگ و بلند مدت به کار گرفته می شود. اهدافی که دستکم برای تحقق آنها پنج سال زمان در اختیار داشته باشید. سرمایه گذاری بر خلاف پس انداز فرآیندی است که از میزان قابل ملاحظه ای ریسک برخوردار است. ممکن است …

معیشت / آذر ۹۴نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان