با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


۵ سرمایه گذاری ارزشمند در کسب وکارهای کوچک

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۲ آذر ۱۳۹۴

در سال های اخیر راه اندازی کسب وکارهای کوچک آسان تر از هر زمان دیگری شده است. هر فردی که ایده ای جالب توجه به ذهنش برسد و تمایل و پشتکار کافی را داشته باشد می تواند با استفاده از امکانات مناسب موجود تجارت خود را آغاز نماید. به مانند هر کسب وکار دیگری، در اینجا نیز باید مقادیر متناسبی سرمایه به کار تزریق کنید تا مسیر موفقیت همواره شود. اما این سرمایه گذاری صرفاً پول و زمان را در برنمی گیرد. موارد زیر از جمله مهم ترین سرمایه گذاری هایی هستند که برای رشد کسب وکار کوچک خود باید نسبت به آنها اقدام نمایید.

استفاده از راهنمایی مستقیم و رودررو
هر کسب وکاری به یک راهنما یا مشاور نیاز دارد و فرصت آموختن نکات تازه در این زمینه ارزش صرفِ هزینه را دارد. امروزه مشاوره کسب وکار به یکی از خدمات ارائه شده توسط متخصصان تبدیل شده است و به این ترتیب گزینه های زیادی پیش روی شما قرار دارد. از اینرو می توانید با بررسی دقیق، مورد مناسب را انتخاب نمایید. متخصصانی را به عنوان مشاور برگزینید که تجارب متناسب با نیازهای شما دارند و در عین حال شما نیز شواهدی را مبنی بر توانایی آنها در دست دارید.
البته اگر امکان استفاده از مشاوری شخصی به صورت رایگان دارید، بدون شک بخت با شما یار بوده است. در عین حال، با آنکه نیاز به صرف پول برای کمک گرفتن از متخصصان را ندارید، همچنان باید زمان کافی را برای فهم و کاربرد توصیه های آنها سرمایه گذاری کنید. با مشاور خود قرارهای منظم تنظیم کنید و بر اساس زمان بندی دقیق پیش بروید. به یاد داشته باشید که تمام روابط دوسویه است. اگر تجربه یا دانش جدیدی به دست آوردهاید، آن را با مشاور خود در میان بگذارید و تمایل او را به ادامه این رابطه بیشتر کنید.

ثبت اسناد مالی و مشاوره مالیاتی
تجربه نشان می دهد که استخدام مشاور مالی برای ثبت اسناد و تنظیم امور مالیاتی می تواند تغییر فوق العادهای در کسب وکار ایجاد نماید. اگر بخواهید این گونه امور را به تنهایی انجام دهید، بدون شک فصل تحویل اظهارنامه را از دست خواهید داد و مشمول جرائم خواهید شد. استخدام مشاور مالی (اگر کار دارای جزئیات سنگین است به کمکی ثابت نیاز خواهد بود) در کنار مسأله مالیات گسترش کسب وکار شما را نیز آسانتر میسازد. با اطلاع دقیق از قوانین مالیاتی می توانید…

معیشت / آذر ۹۴نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان