با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


۶ هزینه ای که می توانید از همین لحظه در آنها صرفه جویی کنید

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۲ آذر ۱۳۹۴

هزینه های روزمره زندگی، به ویژه مواردی که به اداره امور خانه مربوط هستند، بخش قابل توجهی از هزینه های ماهانه را به خود اختصاص می دهند. این هزینه ها می توانند منابع مالی شما را به هدر داده و بودجه هفتگی یا ماهانه را تحت فشار قرار دهند. از این رو تلاش برای کنترل آنها به یکی از مهم ترین الزامات برنامه ریزی مالی تبدیل شده است. خوشبختانه برای کاستن از این هزینه ها راهکارهای گوناگونی وجود دارد که از سوی متخصصان مالی ارائه شده است. به عنوان نمونه، هزینه های زیر از جمله مواردی هستند که می توانید بلافاصله پس از خواندن این مقاله، صرفه جویی در آنها را آغاز کنید:

تلفن همراه
نقش این وسیله پرکاربرد در جهان امروز غیرقابل چشم پوشی است. امروزه بسیاری از فرآیندهای کاری و ارتباطات اجتماعی در قالب ارتباطات موبایل صورت می پذیرد و این ابزار مفید نقش زیادی در کاستن از هزینه های زندگی دارد. اما در مقابل، استفاده بیهوده از تلفن همراه نیز معضلی است که موجب هدر رفتن منابع می شود. قبوض سرسام آور ماهیانه تلفن همراه، که با ظهور شبکه های اجتماعی تشدید شدهاند، نتیجه استفاده نادرست از این ابداع بی نظیر است. بسیاری از ما فراموش می کنیم که ارتباطات مؤثر اجتماعی در گرو رابطه رودررو است و از اینرو تمام وقت خود را به گفتگو و رابطه از طریق موبایل اختصاص می دهیم. اگر از همین لحظه بخشی از کاربردهای بی فایده تلفن همراه خود را گنار گذارده و تمایل به استفاده دائمی از آن را کنترل کنید، نتایج شگفت آور این صرفه جویی را در انتهای همین ماه مشاهده خواهید کرد.

قبوض انرژی
پس از آزادسازی نرخ حامل های انرژی، قبض های ماهانه به مشکلی اساسی تبدیل شده است. این درحالی است که اغلب خانواده های ایرانی از مهارت لازم برای صرفه جویی در مصرف انرژی برخوردار نیستند. مسأل های که باعث زیان قابل توجهی می شود. در فصول سرد، حفظ دمایی معتدل برای خانه می تواند به کنترل مصرف گاز کمک کند. سعی کنید…

معیشت / آذر ۹۴نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان