با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


۷ روش برای سفر کم هزینه خانوادگی

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۵ مهر ۱۳۹۴

سفر کنید. این توصیه ای عمومی است که در شرایط متفاوت از سوی مشاوران شنیده می شود. اگر فردی افسرده شود، دچار خستگی شدید شده باشد، ذهنی آشفته داشته باشد و نتواند کنترل شرایط را در اختیار بگیرد، عموما به او توصیه می کنند که برای تمدد اعصاب و استراحت به سفر برود. به علاوه کار و تلاش برای تامین پول کافی، باید معطوف به زندگی و خوشحالی بیشتر باشد.امری که سفر یکی از مهم ترین بخش های آن محسوب می شود. با این حال، سفرهای خانوادگی گاهی بسیار پرهزینه هستند و به همین جهت تصمیم برای حرکت بسیار دشوار است. با استفاده از توصیه های زیر می توانید از هزینه سفرها کاسته و بیشتر لذت ببرید:
۱٫ برنامه ریزی کنید
هیچ چیز بیش از سفرهای ناگهانی بودجه شما را تحت فشار قرار نمی دهد. به طور مثال، خرید بلیط هواپیما یا اجاره هتل در آخرین لحظات باعث پرداخت مبالغ بیشتری می شود و بخش قابل توجهی از پیش بینی های شما را تغییر می دهد. از این رو تلاش کنید برنامه ریزی سفر را دست کم دو ماه پیش از زمان حرکت انجام دهید. حتی اگر قادر نیستید این برنامه را به طور کامل و با تمام جزئیات مشخص کنید، حتما مسائل اصلی را مورد توجه قرار دهید. با این کار از هزینه های اضافی جلوگیری می شود. به علاوه برنامه ریزی قبلی به شما امکان می دهد تا برای یافتن گزینه های کم هزینه تر جستجو کنید و بهترین شرایط را با حداقل هزینه ایجاد نمایید.
به طور مثال، می توانید زمان سفرهای تابستانی خود را از پیش معین کنید و بازهای خاص را برای این سفرها در نظر بگیرید. با این کار می توانید در طول سال برای زمان مورد نظر برنامه ریزی کنید، مکان های مناسب را شناسایی نمایید و بودجه مورد نیاز را تخصیص دهید.

۲٫ انعطافپذیر باشید
هرچند برنامه ریزی قبلی همیشه بهترین گزینه است، اما گاهی اوقات امکان آن وجود ندارد. در چنین شرایطی باید انعطاف پذیری بیشتری از خود نشان دهید. بر تصورات و ایده های خود سماجت نکنید و برای یافتن شرایط مناسب جستجو کنید. به طور مثال برای انتخاب مقصد از مکان های پرهزینه تر اجتناب کرده و به شهرهای ارزان تر سفر کنید. به یاد داشته باشید که…برچسب‌ها : , ,

نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان