با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


با برداشتن چند قدم بر آشفتگی مالی غلبه کنید

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۸ بهمن ۱۳۹۷

آیا در میان دشواری‌ها و مسوولیت‌های گوناگون مالی گرفتار شده‌اید؟ گاهی اوقات سعی می‌کنید از تفکر به مشکلات مالی به دلیل افزایش استرس و فشار روانی طفره ‌روید؟ احساس بیچارگی و بیهودگی می‌کنید؟ این گونه احساسات نامطلوب در جهان پیچیده امروز بسیار رایج هستند و برخی را تا مرز بحران کامل روانی و اقتصادی پیش می‌برند. اما نکته‌ای که بسیاری از افراد نسبت به آن ناآگاه هستند نقش بی‌نظمی و آشفتگی در ایجاد چنین احساساتی است. واقعیات مالی گاه نامطلوب و درناک‌اند، اما آنچه ما را از کنترل شرایط ناتوان می‌کند بی‌برنامگی و آشفتگی است. چراکه با وجود نظم و برنامه مناسب غلبه بر دشواری‌های امکان‌پذیر است.

راه‌حل‌های بسیاری برای غلبه بر مساله آشفتگی ذهنی و بی‌نظمی ذهنی وجود دارد. می‌توانید با کمک این راه‌حل‌ها به زندگی مالی خود سر و سامان بدهید و در مسیر پیشرفت قرار بگیرید. در این میان  درکی دقیق از گام‌های ضروری هر تصمیم‌گیری و ساده‌سازی نقش‌های اقتصادی می‌تواند به شما یاری کند. نکات زیر ابزارهایی برای فهم ساختار زندگی مالی و تسهیل مسیر شما در ایجاد تغییرات کوچک هستند که کاربرد آنها در نهایت به نتایج قابل توجهی خواهند انجامید:

  1. از تعداد حساب‌های بانکی خود بکاهید

اغلب افراد در مراکز و بانک‌های متعدد حساب افتتاح می‌کنند و برای فعالیت‌های اقتصادی از چندین دسته چک استفاده می‌نمایند. این کار در موارد ضروری مشکلی ندارد، اما در حالت معمول شما نیازی به این تعداد زیاد از حساب و چک ندارید. یکی از راه‌هایی که می‌توانید فرآیندهای مالی خود را ساده‌سازی کرده و آنها را بهتر مدیریت کنید، کاستن از تعداد حساب‌های بانکی است. از این طریق، بررسی و ارزیابی خرج و دخل و به خاطر سپردن تعهدات بسیار آسان‌تر خواهد شد و انرژی ذهنی شما برای تفکر در خصوص موارد حساس‌تر حفظ می‌شود.

 

  1. اولویت‌بندی کنید

باید تصویری به نسبت دقیق از آینده و اهداف مطلوب خود داشته باشید و آنگاه بر اساس این تصویر به اولویت‌بندی اقدامات بپردازید. انجام این فرآیند باعث می‌شود ارزش هر اقدام مالی برای شما روشن شود و بتوانید براساس ارزش‌های متفاوت، پول و انرژی متناسبی را صرف کنید. به علاوه می‌توانید با تعیین دقیق اهداف آتی، به دنبال راه‌کارهای جایگزین ارزان‌تری باشید که نیازها و خواسته‌های شما را با بهای کمتر و کیفیت بالاتری تامین می‌کنند. اولویت‌بندی امور رمز هر تلاش موفقی است؛ آن را بسیار جدی بگیرید.نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان