با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


تفریحات لذت‌بخش خود را به کسب و کار تبدیل کنید

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۱۱ مهر ۱۳۹۵

رشد جمعیت و پیچیدگی جوامع امروزی شرایطی را به‌ وجود آورده است که در آن، نیازهای متنوع مردم با تفکر و تلاش قابل برآورده شدن است. این وضعیت باعث تنوع فوق‌العاده‌ای در کسب و کارها شده است؛ به‌ نحوی که هر کس می‌تواند از طیف گسترده‌ای از راه‌های جدید و جذاب به کار و کسب درآمد بپردازد. در این مسیر، شما می‌توانید از توانایی‌های فرعی و حتی تفریحات خود نیز برای به‌ دست آوردن پول استفاده کنید. از دوختن لباس برای کودکان گرفته تا طراحی، نقاشی، عکاسی و دیگر فعالیت‌هایی که اگر در زمان فراغت انجام دهید، همگی امکان پول‌سازی و تبدیل شدن به کسب و کاری سودآور را دارند.
مزیت این گونه کسب و کارها در آن است که می‌توانید بدون سرمایه زیاد و صرف زمان طولانی، از دیگر قابلیت‌های فرعی دیگر خود نیز استفاده کنید؛ چراکه انجام این کارها را در طول زمان و با تجربه آموخته‌اید و برای تسلط روی آن‌ها نیاز به تلاش زیادی ندارید. به‌ طور مثال، اگر عکاس هستید، می‌توانید در اینترنت قابلیت‌های خود را برای استفاده دیگران معرفی کنید و به‌ تدریج مشتریانی را بیابید. این روش تقریباً هیچ هزینه‌ای ندارد و مجبور نیستید برای تأمین هزینه‌ها و جلوگیری از زیان، دست به فعالیت‌های اضافی بزنید. در شرایطی که سرعت یافتن مشتریان جدید اندک باشد، باز هم آسیبی به شما نخواهد رسید، چراکه به ‌هر حال این کار را برای تفریح انجام می‌دهید و لذت شما در هر شرایطی تأمین می‌شود.
البته نباید در تبدیل تفریح جنبی خود به یک کسب و کار کامل عجله کنید. این گونه فعالیت‌ها در اغلب موارد با سطح کیفی متوسطی ارائه می‌شوند که برای ایجاد یک کسب و کار وسیع نیازمند برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری هستند. سعی نکنید در ماه‌ها و سال‌های ابتدایی تفریح خود را از قالب پاره‌ وقت خارج کنید و به‌ هیچ‌ عنوان با تکیه بر این توانایی‌ها شغل فعلی خود را از‌ دست ندهید. البته اگر با گذشت زمان، رونق خوبی را تجربه کردید، می‌توانید به جدی‌تر کردن این فعالیت هم فکر کنید. در این شرایط، باید مسیر طراحی و اجرای یک کسب و کار را طی کنید که چندان آسان نیست.
با توجه به این نکات، توصیه ما این است که ….شماره ماهنامه :

نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان