با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


ثروتمندان چه می‌دانند؟ [کتاب]

زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۱۸ آذر ۱۳۹۳
کتاب ثروتمندان چه می‌دانند؟- ماهنامه معیشت

هزینه: ۱۲ هزار تومان

فرق انسان‌های عادی با ثروتمندان در چیست؟ آن‌ها چه مسیری را در پیش گرفته‌اند و توانسته‌اند موفقیت مالی کسب کنند؟

رابرت کیوساکی در این کتاب تلاش دارد نشان دهد،‌ ثروتمند شدن، یک ویژگی خارق‌آلعاده و دست نیافتنی نیست. تنها باید روش خود را در زندگی و در ارتباط با مسائل مالی تغییر دهیم. نویسنده این کتاب معتقد است همه انسان‌ها آگاهانه یا ناخودآگاه در حال بازی با پول هستند. اما در این میان برد با کسانی است که مقصد مشخصی را برای خود تعریف می‌کنند و با آگاهی به این باری می‌پردازند.

بنابراین لازم است هر کسی برای خود هدفی تعیین کند، این اهداف باید چندین ویژگی داشته باشند که شفاقیت، قابل اندازه‌گیری و در دسترس بودن، واقع‌بینانه بودن و داشتن زمان‌بندی برای رسیدن به هدف را شامل می‌شود.

کیوساکی در «ثروتمندان چه می‌دانند»، از دنیای پول صحبت می‌کند و معتقد است ثروتمندان به جای گریختن از مشکلات مالی از آن‌ها استقبال می‌کنند چون آن را فرصتی برای افزایش هوش مالی خود و به‌دست آوردن ثروت بیش‌تر می‌دانند در حالی‌که انسان‌های عادی همواره در حال گریز از این مشکلات هستند و گاهی حتی آن‌را انکار می‌کنند. علاوه بر این، برخلاف مردم عادی، ثروتمندان همواره باور داشته‌اند که پولدار خواهند شد و وضعیت امروز آن‌ها نتیجه باور دیروزشان است.

کتاب «ثروتمندان چه می‌داند» از مجموعه «پدر پولدار» انشتارات پیک آوین با ترجمه مجتبی مهری به چاپ رسیده است.نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان