با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


رازهایی برای پیداکردن کار جدید برای مادران

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۸ بهمن ۱۳۹۷

برای زن هایی که دوباره می خواهند به بازار کار برگردند

بسیاری از والدین در زمان تولد و رشد اولیه کودکان از کار باز مانده‌اند؛ مساله‌ای که بیشتر مادران جوان را شامل می‌شود. این نیروی کاری جوان و توانمند، به صورت طبیعی پس از پایان دوران رشد کودک تمایل بسیاری برای بازگشت به کار دارند. آنها می‌خواهند پس از طی کردن دورانی سخت، شرایط گذشته را باز یابند و به مشاغل خود باز گردند.  اما جستجو و یافتن کاری مناسب پس از دورانی طولانی از بی‌کاری و حضور در خانه می‌تواند دشوار باشد. به ویژه اگر فرد رزومه خود را برای سال‌های جدید به روز نکرده باشد و با همان ساختار پیشین در برابر کارفرما قرار گیرد.

خوشبختانه امروزه راه‌کارهایی وجود دارد که می‌توان با استفاده از آنها رزومه‌ای مناسب تهیه کرد و به استخدام مشاغلی مناسب در آمد. این رزومه‌ها باید به نسبت شرایط جدید طراحی شده و بر اساس موقعیت تازه شما سامان یابند. شما نیازی ندارید که در بهترین مراکز کار کرده یا در زمینه‌های حرفه‌ای تخصص فوق العاده‌ای داشته باشید. با کمی دقت در تهیه و تنظیم رزومه شانس بسیار خوبی برای پذیرفته شدن خواهید داشت.

توصیه‌های زیر برای کمک به مادران جوان در بازنویسی رزومه و آماده‌سازی شرایط بازگشت به کار آماده شده‌اند:

رزومه خود را به صورت عملیاتی تنظیم کنید

برخی افراد تصور می‌کنند که رزومه شامل فهرستی زمانی از تمام کارها و آموزش‌هایی است که در طول زندگی دیده‌اند و در آن باید به تک‌تک مهارت‌های ریز و درشت اشاره شود. اما این کار در بسیاری از موارد به سردرگمی کارفرما منجر می‌شود و احتمال پذیرفته شدن را کاهش می‌دهد. به علاوه برای مادری که چند سال است کار نمی‌کند یا اساسا سابقه کاری چندانی ندارد، تهیه چنین فهرستی بی‌معنا خواهد بود. از این رو بهتر است روزمه‌ای دقیق و با تمرکز روی نقاط برجسته و درخشان خود بنویسید.

به طور مثال، به جای آنکه تمامی مشاغل خود را یک به یک ذکر کنید، نقاط دقیق و حیاتی را در آن یافته و بر مهارت‌های کلیدی خود که مرتبط با شغل درخواستی هستند تکیه کنید. این موارد را به صورت خلاصه و با توضیحاتی یک خطی در رزومه درج کنید. این کار باعث خواهد شد کارفرما به سادگی تطابق شما با پست جدید را تطبیق داده و رویکرد مثبتی پیدا کند.

اجازه دهید شغل درخواستی رزومه شما را بنویسد

اگر نمی‌توانید مهارت‌ها و سوابق خود را خلاصه کنید، به شغل درخواست شده بیندیشید و اجازه دهید نیازهای مطرح شده مرتبط با این شغل، روزمه شما را به نگارش درآورند. باید جزئیات شغل مورد تقاضا را بررسی کنید. اگر لازم است با شرکت تماس بگیرید و در خصوص پست جدید پرس و جو کنید. یا آنکه با برخی دوستان مطلع در این باره مشورت نمایید. این کار به شما اجازه خواهد داد، سرفصل‌های اصلی مندرج در شغل مورد نظر را پیدا کنید. پس از انجام این کار، تهیه رزومه بر اساس این سرفصل‌ها بسیار آسان خواهد بود. تنها کافی است به موارد مرتبط اشاره کنید.نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان