با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


زندگی با شغل آزاد

زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۲ آذر ۱۳۹۳
زندگی با شغل آزاد-ماهنامه معیشت

یک توفان مالی همواره دلهره‌آور است. با این حال این موضوع زمانی نگران‌کننده‌تر است که درآمد شما از شغل آزاد بوده و از ثبات برخوردار نباشد یا آنکه خوداشتغال باشید و برای خودتان کار کنید. این روزها، بسیاری به دلایل متعدد به‌طور تمام‌وقت به‌صورت آزاد کار می‌کنند. انجمن شاغلان آزاد تخمین زده که ۴۲ میلیون فرد شاغل مستقل در آمریکا وجود دارند. در ایران نیز پیش‌بینی‌های «معیشت» نشان می‌دهد که ما حدود پنج تا هفت میلیون فرد خودشاغل یا دارای شغل آزاد که برای خودشان کار می‌کنند، داریم.

نشریه «بیزینس ویک» نیز گزارش داده که ۱۰ میلیون نفر از آمریکایی‌ها شغل آزاد دارند. من نیز دو سال پیش به جرگه خوداشتغالی‌ها پیوستم تا به تجارت همسرم که چندین سال پیش آن را آغاز کرده بود، کمک کنم.

 

خود را برای زمانی آماده کنید که جریان پول درآوردن متوقف شود

درباره خوداشتغالی باید به این موضوع توجه کنید که ممکن است تجارت و کارتان زمانی با وقفه مواجه شود. برای من این موضوع زمانی روی داد که شغل رسمی خود را ترک کردم. شاید چشم‌انداز کار بزرگ باشد اما تحقق آن دشوار است به‌رغم آنکه می‌توانید از زمان خود برای ایجاد بازار خودتان استفاده کنید. برای مثال، از وبلاگ‌ها بهره گیرید (در‌صورتی‌که نویسنده هستید یا در زمینه‌های خلاقانه دیگر فعال هستید) یا آنکه کار نت وورکینگ را انجام می‌دهید باید بدانید که این کارها نیازهای مالی ضروری شما را تامین نخواهند کرد.

اگر بخواهم از تجربه شخصی‌ام برایتان بگویم، می‌توانم توصیه کنم که به خود وحشت راه ندهید اما از صرف هزینه‌های غیرضروری خودداری کنید و همواره تلاش کنید تا راهی معقول و منطقی برای کسب درآمد مازاد بیابید. درصورتی‌که تاکنون از بودجه‌ای استفاده نکرده‌اید و موازنه‌ای در هزینه‌ها به عمل نیاورده‌اید، اکنون زمان آن است….نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان