با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


مهمانی گرفتن به روش های ارزان

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۸ بهمن ۱۳۹۷

زندگی شادمان و احساس خوشبختی به ارتباط موثر با دیگران نیاز دارد. انسان‌ها زندگی خویش را در میان این ارتباطات تعریف می‌کنند و بدون حضور در میان جمع، امکان خودشکوفایی و احساس رضایت نخواهند داشت. از میان گونه‌های متفاوت ارتباطی و ابزارهای رنگارنگی که بشر برای ارتباط با دیگران به کار می‌برد، دور هم جمع کردن دوستان و اعضای خانواده و گذارندن اوقات خوش با آنها از جمله محبوب‌ترین‌ها است. این گونه مهمانی‌ها نه تنها باعث تحکیم روابط میان گروه‌های فامیلی و دوستی می‌شود، بلکه احساس شادمانی ناشی از آنها، گاه تا چندین روز باقی می‌ماند. افراد با استفاده از انرژی ناشی از این شادمانی قادر خواهند بود کیفیت کاری خود را بهبود بخشند و زندگی مطلوب‌تری را تجربه نمایند.

اما علی‌رغم تمام این مزایا، برگزاری یک مهمانی هزینه‌های خاصی را در پی دارد. تهیه غذا، محل مناسب و دیگر اقلام ضروری ممکن است پول زیادی را صرف خود کند و اگر مهمانی بزرگ باشد، حتی خانواده را با دشواری‌های مالی روبرو سازد. اگر می‌خواهید از لذت مهمانی دادن استفاده کنید و در عین حال هزینه‌های آن را کنترل نمایید، توصیه‌های زیر برای شما راه‌گشا خواهند بود:

  1. نزدیک خانه بمانید

محل برگزاری مهمانی، به ویژه در حضور تعداد زیادی مهمان، یکی از عوامل اصلی هزینه‌زایی است. گاه برای سر و سامان دادن به مکان مورد نیاز، افراد مجبور به اجاره کردن محل‌های خاص می‌شوند که هزینه‌هایی را به آنها تحمیل می‌کند. برای پرهیز از این هزینه‌ها تا حد امکان از خانه خود یا فضای مطلوب نزدیک آن استفاده کنید. اگر خانه شما حیاط دارد، می‌توانید از این فضای مناسب برای جای دادن مهمانان استفاده کنید. با این کار انجام امور نیز آسان‌تر خواهد شد و لذت بیشتری را تجربه خواهید کرد.

به علاوه اگر فضای مناسبی در خانه ندارید، می‌توانید در صورت امکان از خانه یکی از بستگان خود برای برگزاری مهمانی استفاده کنید و یا به فضاهای سبز اطراف رفته و به رایگان از مهمانان پذیرایی نمایید. البته این مورد آخر در فرهنگ ایرانی چندان مرسوم نیست (و ممکن است نوعی بی‌ادبی تلقی شود) اما مطمئن باشید که مهمانان شما از حضور در هوای آزاد لذت خواهند برد.

  1. تعداد مهمانان را تا حد امکان محدود کنید

این مساله تا حدود زیادی به نوع مهمانی بستگی دارد. با این حال همواره می‌توانید با محدود کردن افراد دعوت‌شده از میزان هزینه‌ها بکاهید. طبیعی است که هر فردی مایل است تمام دوستان و وابستگان خود را به مهمانی دعوت کند، اما این کار در اغلب موارد چندان عاقلانه نیست. هر چه تعداد افراد حاضر بیشتر باشد، مدیریت انجام امور، غذا و سایر اقلام مورد نیاز بیشتر خواهد شد و البته به فضای مناسبی نیاز خواهد بود. مواردی که تحقق هر یک از آنها به مبالغ قابل توجهی نیاز دارد. در نتیجه با کنترل تعداد حاضران، هزینه‌ها نیز به سطح قابل قبولی کاهش می‌یابد.

….نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان