با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


پول‌سازترین رشته‌های تحصیلی در انگلستان کدامند؟

زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

در نظر گرفتن آینده شغلی مهم‌ترین مساله‌ای است که افراد را برای انتخاب رشته تحصیلی خود درگیر می‌کند و همچنین اکثر افراد پس از فارغ‌التحصیلی به درآمدشان فکر می‌کنند.

طبق بررسی‌های صورت گرفته در کشور انگلستان در مورد مدرک‌های تحصیلی که بیشترین درآمد را برای افراد داشته، مشخص شد که افراد تحصیل کرده در رشته‌های پزشکی بیشترین درآمد را کسب می‌کنند.

طبق تحقیقات صورت‌ گرفته توسط gov.uk در انگلستان، مشخص شده است افرادی که پنج سال پس از فارغ‌التحصیلی بیشترین درآمد را داشته‌اند، کسانی بودند که در رشته‌های پزشکی فارغ‌التحصیل شده‌اند. از این تعداد ۷۴.۳درصد زنان و ۶۲.۷درصد مردان بوده‌ اند.

در جایگاه دوم، رشته تحصیلی اقتصاد قرار دارد که هم برای زنان و هم برای مردان پردرآمد بوده است (۵۴.۸درصد برای زنان و ۴۰.۹درصد برای مردان).

رشته ریاضی یا ۳۸٫۶ و فیزیک با ۳۲٫۶ درصد در جایگاه‌های سوم و چهارم قرار دارند. رشته داروسازی با ۲۸٫۴ درصد و مهندسی با ۲۵٫۷ درصد در مکان‌های بعدی پولسازترین‌ها جای دارند. جالب آن است که رشته دامپزشکی جزو رشته های دانشگاهی پرطرفداری است که ۲۵٫۱ درصد از جدول پردرآمدها را به خود اختصاص داده است.

منبع: اقتصاد آنلایننظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان