با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


چگونه با جوانان درباره مسائل مالی گفتگو کنیم؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۲ آذر ۱۳۹۴

زمانی که در سنین اولیه جوانی قرار دارید، می توانید از مشاوره والدین خود در خصوص مسائل پولی و مالی برخوردار شوید. این گونه مشاوره ها مواردی چون تشویق به پس انداز بیشتر، اهمیت بازنشستگی و یا پرهیز از بدهی ها را در برمی گیرد. درواقع، تجربه نسل های قبلی که در مواجهه با شرایط دشوار به دست آمده است، منبعی عظیم از اطلاعات و مهارت ها است که می توانید با استفاده از آنها زندگی مالی خود را به صورت بهتری مدیریت کنید. موارد زیر از جمله مهم ترین نکاتی است که والدین در گفتگو با فرزندان جوان خود به آنها اشاره می کنند.

ریسک همواره نامطلوب نیست
البته جوانان بیش از سایرین نسبت به ریسک شجاعت نشان می دهند و برخی اوقات از پذیرش خطرات ابایی ندارند. با این حال ممکن است در اثر مشاهده شکست دیگران یا تجربه مستقیم شخصی، هرگونه ریسک را کنار بگذارند و سعی کنند همواره از امن ترین مسیرها به فعالیت بپردازند. اما این روش نیز مانند ریسکپذیریِ بیپروا نادرست است. گاهی اوقات نیاز است تا با پذیرش میزان مشخص و معقولی از ریسک، شانس موفقیت مالی خود را افزایش دهیم.

بازنشستگی همواره اولویت دارد
نیرو و انرژی جوانی از منابع تفکر دوراندیشانه است. افراد در سنین نخستین جوانی به دنبال لذت مستقیم از زندگی هستند و از اینرو کمتر به تأمل درباره آینده شغلی و مالی خود می پردازند. در حالیکه با بالاتر رفتن سن و کاهش نیرو و توان جسمانی و روانی، درآمدها کاسته شده و دشواری ها آغاز می گردند. از این رو باید پیاپی به جوانان هشدار داد و آنها را نسبت به آینده حساس تر کرد. هر فرد جوان باید در دوران ابتدایی زندگی شغلی خود به پس انداز و خرید بیمه های بازنشستگی بپردازد تا در زمان دشوار میانسالی و کهنسالی ادامه زندگی را امکان پذیر بیابد.

تکنولوژی دوست و همراه شما است
امروزه ابزارهای بسیاری در فضای مجازی ارائه شده اند که امکان مدیریت بهتر سرمایه، کنترل هزینه ها و پس انداز را فراهم می سازند. از این رو جوانان معاصر از امکانات بیشتری برای موفق شدن برخوردار هستند و باید قدر این فضای مناسب را بدانند.

معیشت / آذر ۹۴نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان