با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


۱۰ مرحله تأمين سرمايه بـراي يک کسب وکـار

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۹ آبان ۱۳۹۴

کسب سرمايه يک هنر و در عين حال يک علم است. اين که بايد فکر کنيم؛ چند مرحله پيش روي داريم؟ به چند راه نياز داريم؟ و براي اثبات نقطه عطف بعدي چه بايد بکنيم؟
کريس هميلتون مي‎دانست که اگر بخواهد يک استارتاپ در سياتل توسعه يابد، بايد سرمايه خود را افزايش دهد. او و شريک مالي‎اش، جاش جارت نيمي‎از سال ۲۰۱۳ را صرف ارتقاء برنامه کسب وکار خود يعني Koru کرده بودند. استارتاپ آنها يک برنامه همه‎جانبه بود و به آن هايي که تازه فارغ‎التحصيل شده بودند اين امکان را مي داد تا فرصت شروع يک حرفه را داشته باشند. هدف اين بود که براي يک مدير اجرايي ثابت شود، جزئيات وضعيت ظاهري و لباس او تا چه اندازه بر مشتريان جوان تأثير مي‎گذارد. هفته‎هاي اول سرشار از موفقيت بود، علاوه بر يادگيري چارچوب ارائه يک فرايند، اين جوانان تجربه کاري ملموس و اعتماد به نفس تازهاي به دست آوردند.
هميلتون گفت: هدف ما اين بود که آمار ۵۳ درصدي بيکاري جوانان تحصيل کرده را از بين ببريم، همچنين؛ ما در حال رفع يکي از مشکلات کارمندانان هم بوديم. چراکه آنها مي‎خواستند بدانند، چه کسي مي‎تواند آنها را به درستي استخدام کند.
هميلتون و جرت، براي توسعه برنامه خود، بودجه اوليه را تا آخر سال، ۴٫۵ ميليون دلار تعيين کردند و براي سرمايه‎گذاري راند A حدود ۸ ميليون دلار در نظر گرفتند. هميلتون با جذب سرمايه‎گذاران چندان غريبه نبود، او به‎واسطه همکاري شريک مالي‎اش که کسبوکار کوچکي داشت، توانسته بود در سال ۱۹۹۷، سرمايه را تا ۲۰۰ ميليون دلار کسب کند. مراحل جمع‎آوري کمک مالي براي Koru ، از استراتژي‎هاي زمان‎بندي و زمينه‎سازي گرفته تا استقبال سرمايه‎گذاران، دقيقاً محاسبه شده بود.
به گفته هميلتون، کسب سرمايه يک هنر و در عين حال يک علم است. اينکه بايد فکر کنيم؛ چند مرحله پيش روي داريم؟ به چند راه نياز داريم؟ و براي اثبات نقطه عطف بعدي چه بايد بکنيم؟

جستجو براي سرمايه اوليه
بنيان گذاران، مجموعه کوچکي از سرمايه‎گذاران آينده‎نگر را در سال ۲۰۱۳ در نظر گرفتند که برخي از آنها ايده‎هاي موفقي را در بازارهاي چند ميليارد دلاري داشتند. آنها براي موفقيت در اين کار، پس از بررسي تحقيقات و گزارشات به اين نتيجه رسيدند که سالانه هزينه اي بالغ بر ۱۵۰ ميليارد دلار در آمريکا صرف تحصيل در کالج مي‎شود. در اين ميان، حدود ۷۰ درصد فارغ التحصيلان اين کالج‎ها نمي‎توانند وارد بازار کار شوند. جالب است که سالانه ۶۰ ميليارد دلار صرف هزينه‎هاي استخدام افراد جوياي کار مي‎شود، اما ۲۰ تا ۳۰ درصد اين شغل‎ها گزينه‎هاي مناسب و مطلوبي نيستند. ازطرفي، ۵۳ درصد کارآفرينان مي‎گويند که نمي‎توانند فرد باکفايتي را براي شغل مورد نظر خود پيدا کنند. Koru با گردآوري افراد حرفه‎اي و جوان که تجربه لازم را دارند…

معیشت / آبان ۹۴نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان