با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


۶ رویکرد مناسب درباره پول

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۸ بهمن ۱۳۹۷

موفقیت و رفاه مالی آرزوی همه است. بسیاری از ما سال‌های متمادی را برای دستیابی به آرامش مالی کار می‌کنیم و سختی‌های فراوانی را متحمل می‌شویم، اما در نهایت، نتیجه با اهداف اولیه فاصله بسیاری دارد. یاس و نگرانی نتیجه چنین شکستی است و از این رو باید پیش از فرارسیدن این لحظه راهی برای اصلاح مسیر و پیشرفت بیابیم. در واقع، آنچه اغلب افراد از آن غافل‌اند، شیوه مدیریت مالی و نحوه عمل با پول به دست آمده است. این مساله ربطی به مهارت‌های شغلی شما ندارد. ممکن است فردی در امور خاص صنعتی، تجاری و غیره بسیار باتجربه و آگاه باشد، اما مدیریت مالی را نیاموخته باشد و در نتیجه پول و درآمد خود را بیهود هدر دهد. لذا اگر به دنبال موفقیت و آرامش هستید، باید در کنار مهارت‌های شغلی، ذهنیت خود را در خصوص پول و مدیریت آن ارتقا دهید. توصیه‌های زیر نمونه‌های ساده اما کاربردی از این اصلاح ضروری را به شما ارائه می‌کند:

  1. ارزان زندگی کنید و منابع را برای پیشرفت خود هزینه نمایید

بسیاری از میلیونرهای خودساختهِ جهان زندگی ارزان را سرلوحه خود قرار داده‌اند. برخی از آنها از همان دوران کودکی کاستن از هزینه‌ها و پس‌انداز مبالغ باقی‌مانده را آغاز کرده‌اند و برخی دیگر در ادامه زندگی به سمت کمتر خرج کردن پول و پس‌انداز گرایش یافته‌اند. به گفته یکی از آنها «مهم نیست چگونه زندگی می‌کنید، چه ماشینی می‌رانید یا چه لباسی می‌پوشید. هرچه بیشتر هزینه‌ کنید بر دارایی شما فشار بیشتری وارد خواهد شد و پی‌گیری اهداف دشوارتر می‌شود. در نتیجه، هرچه ارزان‌تر زندگی کنید، گزینه‌های بیشتری برای پیشرفت در اختیار خواهید داشت».

البته زندگی ارزان و محدود کردن هزینه‌ها به معنای قربانی کردن نیازها نیست، بلکه بیشتر درباره فرصت‌هایی است که نادیده گرفته می‌شوند. می‌توانید راه‌های متفاوتی را برای کاستن از هزینه‌ها و برآوردن نیازها پیدا کنید و با کاهش هزینه کلیِ زندگی منابع زمانی، پولی و انرژی خود را آزاد سازید. خواهید دید که با کمک این منابعِ آزاد شده پیشرفت قابل توجهی خواهید کرد.

  1. بدهی‌های خود را بر اساس اولویت‌ها بازگردانید

کارت‌های اعتباری، وام‌ها و خرید با چک بدترین نوع از سرمایه‌گذاری هستند. ممکن است بخواهید پول‌های به دست آمده از طریق این بدهی‌ها را سرمایه‌گذاری کنید، اما بدانید که این روش بسیار زیان‌آور است و در نهایت بازگرداندن سریع بدهی‌ها نسبت به سود حاصل از سرمایه‌گذاری آنها، منفعت بیشتری را نصیب شما خواهد ساخت. نرخ بهره وام‌های دریافتی اغلب از سود پرداخت‌شده بیشتر است و از این رو سرمایه‌گذاری با مبالغ قرض‌گرفته شده راه‌‌کاری کاملا نادرست است.

به همین دلیل، ایجاد تعادل میان درآمدها و بدهی‌ها یکی از رموز اصلی موفقیت و افزایش دارایی‌های شما است. در کنار این مساله، باید در فرآیند مدیریت مالی، ریسک سرمایه‌گذاری‌های خود را نیز به دقت مدیریت کنید تا با مشکلات ناگهانی مواجه نشوید.نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان