با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


۸ قدم تا راه اندازی یک کسب وکار کوچک

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۹ آبان ۱۳۹۴

راه اندازي کسب و کار بايد اصولي و به دور از هيجانات مخرب باشد. اگر قصد راه اندازي کسب وکار خود را داريد اين مطلب را از دست ندهيد. در اين نوشتار هشت نکته کليدي براي راه اندازي کسب وکار معرفي شده است.
کسب وکار کوچک به صورت مستقل است و هر شرکتي با کمتر از ۵۰۰ پرسنل در اين حيطه قرار مي گيرد. اين اندازه مرسوم ترين استاندارد تعريف شده است. در آمريکا حدود ۵/۲۲ ميليون کسب وکار مستقل از کشاورزي و زراعت وجود دارد که ۹۹ درصد آن کسب و کار کوچک (Small Business) به حساب مي آيند .
۱٫ ذهنتان را براي بازي پيش رو آماده کنيد و رشد و توسعه ي نگرش کارآفرينانه را در خود آغاز نماييد.
“رهبري به عنوان نيست، به نمونه ي عمل است.”
– دنيل آدنتوجي
دليل موفقيت چشمگير کارآفريناني چون بيل گيتس و آليکو دانگوته اين است که ذهنشان را مثبت تربيت کرده اند.
يکي از اولين کارهايي که براي کارآفرين شدن بايد انجام دهيد ايجاد تفکر و ذهنيتي کارآفرينانه است.
به ياد داشته باشيد که براي کسب وکارتان بايد سرانجام روزي شغل فعلي را رها کنيد. پس بايد از نظر روحي و ذهني آمادگي داشته باشيد. بايد براي چالش هاي پيشرو آماده شويد.
يک توصيه حرفه اي:
کارآفريني که ديدگاهي کارآفرينانه نداشته باشد هرگز موفق نخواهد شد. بدون چنين ديدگاهي موفق نخواهيد بود. بايد مهارت هايي چون رهبري، مذاکره و برقرار کردن رابطه و شبکه سازي با آدم ها را در خودتان ايجاد کنيد.
شما همچنين بايد برنامه هايي براي شرکت در سمينارهاي مربوط به کسب وکار تدارک ببينيد تا براي کارهاي آينده مجهزتر و قويتر باشيد.

۲٫ خودکاري برداريد و طرح کسب وکاري قوي طراحي کنيد.
براي ادارهي موفق يک کسب وکار کوچک احتياج به يک طرح کسب وکار دقيق و قوي داريد. اگر قصد راه اندازي کسب وکار نوپايي را داريد حتماً به آن احتياج خواهيد داشت.
توصيه حرفه اي:
فراموش نکنيد که يک طرح کسب وکار خوب، مبلغ تقريبي که براي شروع به آن احتياج داريد، مبلغي که براي رشد لازم خواهيد داشت و مکاني که قرار است در آن کسب وکار برپا شود را شامل مي شود.

۳٫ به دنبال همکار باشيد؛ شريک يا شرکايي قابل اعتماد.
در تمامي کسب وکار نوپا، “همکاري” نکته ي حائز اهميتي ست. در واقع يکي از رموز موفقيت شرکتهايي چون اپل، ميکروسافت، گوگل و اينتل همين همکاري است.
اما پيش از انتخاب شريک کاري مطمئن شويد…

معیشت / آبان ۹۴نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان